OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

image_pdfimage_print

 

1.       1. Zapraszamy do udziału w Drogach Krzyżowych: we czwartki o 17.00 dla dzieci, a później Msza święta; w piątek o 17.00 dla starszych, później również Msza święta. W Grudnej Kępskiej Droga Krzyżowa o 16.30 i również po niej Msza.
2.       2. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 16.00, a po nich Msza święta.
3.       3. Dzisiaj po Mszach świętych zgodnie z zapowiedzią z zeszłego tygodnia zbiórka do puszek jako pomoc materialna dla pana Łaskawskiego – naszego grabarza, któremu ostatnio wichura zerwała dach z domu mieszkalnego. Za tydzień zbiórka do puszek w ramach ogólnopolskiej zbiórki na misje – tzw. Ad Gentes.
4.       4. We wtorek uroczystość św. Józefa. Msze święte o godz. 7.00 i 17.00. W Grudnej Kępskiej o 16.00. W związku z uroczystością nasz parafialny oddział KSM-u będzie za tydzień po Mszach świętych sprzedawał własnoręcznie zrobione słodkie upominki wraz z dołączonymi do nich tekstami modlitw do św. Józefa. Prosimy, kto może o życzliwe potraktowanie tej akcji.  
5.       5. We środę wieczorem po zakończonej Mszy świętej spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klasy VII.
6.       6. We czwartek wieczorem na Mszy św. dzieciom z klasy III szkoły podstawowej zostaną wręczone książeczki. Zapraszam ich wraz z rodzicami. Po zakończonej Mszy św. krótkie spotkanie odnośnie uroczystości I Komunii św. i wycieczki.
7.       7. W sobotę wieczorem po Mszy św. kolejne spotkanie w cyklu katechez przedmałżeńskich.
8.       8. Bóg zapłać osobom sprzątającym w ubiegłym tygodniu za zrobienie porządku w kościele.
Znowu kilku osób zabrakło. Grupa zebrała 210 zł. Przeznaczamy je jako część pieniędzy na zakup kwiatów do Bożego Grobu. Bóg zapłać. Do sprzątania proszę osoby z Harklowej – Pola: Tuchowska, Goleń, Tuleja, Wojtuń, Gajda, Zięba, Dyląg, Racławska, Wędrychowicz, Stygar Halina i Barbara, Stygar Ewa, Pawluś. Sprzątanie w piątek wieczorem po Mszy św.
9.       9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Arkadiusz JAGIEŁŁO zam. w Szczucinie oraz Marlena JAREK zam. w Kunowej. Zapowiedź III.

Daniel WANDAS zam. w Kobylance oraz Paulina KIEŁTYKA zam. w Wójtowej. Zapowiedź III.

Paweł DZIEDZIC zam. w Kunowej oraz Monika WRÓŻEK zam. w Kunowej. Zapowiedź I

Łukasz WĘDRYCHOWICZ zam. w Grudnej K. oraz Anna REWIŚ zam. Grudna K. Zapowiedź I

Tomasz STANISZEWSKI zam. Harklowa oraz Aneta FRĄCZEK zam. Niegowice. Zapowiedź I.

10.                         10. Ruszyły prace na cmentarzu. Silne wiatry i deszcz trochę opóźniają postęp prac. Mamy prośbę, aby ze wszystkich nagrobków w obrębie korony dębów uprzątnąć znicze z grobów swoich bliskich, tak, aby przez przypadek jakiś odcinany konar ich nie rozbił.   
11.                         11. U ministrantów i w zakrystii są do nabycia baranki na stół wielkanocny w cenie 5 zł.
12.                         12. Nasza Parafialna Schola będzie po Mszach świętych sprzedawała własnoręcznie zrobione palmy. Dochód z ich sprzedaży zasili skromny budżet naszej scholi.
13.                         13.  Na terenie naszej parafii są osoby, które już dosyć dawno (zapewne z racji zdrowotnych) nie przystępowały do sakramentu namaszczenia chorych, spowiedzi czy Komunii świętej. Mam prośbę do najbliżej rodziny, aby zgłosić takie osoby do zakrystii, tak, abyśmy mogli je zaopatrzyć w te sakramenty, by nie zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę.
14.                         14. Zmarł nasz parafianin Mieczysław Jagielski. Pogrzeb dzisiaj o 14.00– różaniec, potem Msza.
15.                         15. Sołtys wsi Kunowa informuje mieszkańców wsi, że w dniu 20 marca (środa) o godz. 18.00 w budynku Szkoły odbędą się wybory kandydatów na sołtysa i członków Rady Sołeckiej.