POMOC DLA POWODZIAN

image_pdfimage_print

 

Szczęść Boże!

Wszyscy wiemy, jak groźny i brzemienny w skutkach potrafi być żywioł, a ostatnio tego byliśmy świadkami. 

W sąsiednim dekanacie w miejscowości Trzcinica woda wyrządziła mnóstwo szkód materialnych, co na pewno też odbija się na psychice mieszkających tam ludzi. 

Jako proboszcz parafii Harklowa zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich parafian, aby w najbliższą niedzielę w czasie zbiórki do puszek, która będzie po Mszach świętych (pierwsza z nich będzie już w najbliższą sobotę – 4 lipca o godz. 18.00), według szczodrości serca i zamożności każdego i każdej z Was, wesprzeć materialnie potrzebujące rodziny z Trzcinicy. Zdecydowanie większa część pieniędzy zebranych podczas tej zbiórki zostanie przekazana na pomoc konkretnym rodzinom z Trzcinicy, a pozostała na innych potrzebujących w diecezji. 

Panie z naszego parafialnego Zespołu Caritas zajmą się zbiórką i podliczeniem zebranych pieniędzy.

W imieniu poszkodowanych składam już teraz serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy wesprą powodzian. Niech dobry Bóg Wam za wszystko wynagrodzi.  

W późniejszym czasie na pewno będą potrzebne konkretne sprzęty pomocne w normalnym funkcjonowaniu domu, ale o tych sprawach powiadomimy wówczas, gdy już będzie to oficjalnie zatwierdzone.